• 0212 603 96 66
 • info@kariyeregitimmerkezi.com

İleri Excel Kursu

İleri Excel Kursu

       Excel 'de  tablolar oluşturmaktan, ileri seviyede formül yazımına, firma faaliyetlerinin ölçülmesinde etki yaratacak raporlar oluşturulmasına kadar tüm iş hayatımız office programları üzerine kurulmuş durumdadır. Programımızın amacı Microsoft Excel programını, işlerinizi doğru, kontrollü ve raporlama yapabilecek bir şekilde, zamandan tasarruf ederek kullanabilmenize olanak sağlamaktır.

     Hemen her iş ilanında aranılan nitelikler arasında İleri seviyede excel kullanabilen ibaresini şüphesiz görüyorsunuz. Bilgisayar başında çalışan/ çalışmak isteyenler gibi ana özellikler arayan tüm işlerle ilgilenen tüm katılımcılar için, bu program, ihtiyaç duydukları eğitimi sağlayacaktır.

 

 İleri Excel Eğitim Müfredatında Yer Alan Konular

A. TEMEL EXCEL KULLANIMI

Eğitimin bu kısmında, tecrübesi olmayan ya da temel seviyede excel kullanan katılımcılara excel’i tanıtmak, zamandan kazanmak için kısa yollar kullanmak, formül ve fonksiyon kullanımı ile verilerinizin dikkat çekmesi, gözden kaçmaması için biçim ayarlamaları konularını içerir.

 1. Excel’i tanımak
  1. Excel’de Çalışma sayfası ve çalışma kitabı tanıtımı
  2. Excel’in temel ayarları
  3. Excel’in temel kısa yolları
  4. Excel’i kendimize göre özelleştirmek
 2. Excel’de formül yazımı
  1. Basit formül yazımı
  2. Fonksiyon ekle aracının kullanımı
  3. Başvuru çeşitleri (mutlak-göreceli başvurular, $ simgesinin doğru kullanımı)
  4. Fonksiyonların pratik kullanımları
 3. Matematiksel fonksiyonlar
  1. Topla, ortalama
  2. Min, mak
  3. Büyük, küçük
 4. Biçimlerle çalışmak
  1. Hücre biçimleri
  2. Koşullu biçimlendirme

B. FORMÜL MANTIĞINI GELİŞTİRME

Artık Excel’i tanıyoruz, formül mantığını ilerletme zamanı. Ayrıca finansal fonksiyonlar ile veri yönetimi ve raporlama işlemleri, verilerinizi düzenli ve kolay ulaşılabilir tutmak için tüm gerekenler bu kısımda.

 1. İç içe formül kullanımı
 2. Koşul formülleri
  1. Eğer (if) fonksiyonu, iç içe eğer fonksiyonları
  2. Eğer bağımlı fonksiyonlar (etopla-sumif, eğersay-countif, çok eğerortalama vb.)
 3. Finansal fonksiyonlar ve hesaplamalar
 4. Tarih ve metin fonksiyonları
 5. Sıralama ve süzme (filtre)

C. VERİ ANALİZLERİ

Excel’de verileri işlemek ya da yorumlayabilmek için tasarlanan pek çok özelliği inceleyeceğiz. Olası hataları önlemek amacıyla veri girişlerinde kısıtlamalar getirebiliriz. Hepsi ve daha fazlası bu kısımda;

 1. Grafikler
 2. Veri doğrulama
 3. Dış içeriği excel’e aktarma
  1. İnternetten
  2. Paket programlardan
 4. Alttoplamlar (sub total)
 5. Senaryolar
 6. Yazdırma işlemleri

D. İLERİ SEVİYE

Bu bölümde göreceklerimiz ile Arama fonksiyonları ile tablolarınızı karşılaştırabilir, tablolarınızda daha sağlıklı denetimler uygulayabilirsiniz. Sayfa ve belge güvenliği, Pivot tablolarla çalışmak ve büyük tablolarda işlemler yapmak diğer konularımızdan bazıları.

 1. Arama fonksiyonları
  1. Düşeyara (VLookup)
  2. Yatayara (HLookup)
 2. Hata fonksiyonları
 3. Özet tablo (pivot table)
 4. Makrolar
  1. Uygulama makrosu oluşturmak
  2. Hazır makroların tanıtılması ve kullanımı
 5. İleri seviye tablolarda işlemler yapmak
 6. Örnek uygulamalar

Eğitim Materyalleri

  İleri Excel Eğitiminde, uzman eğitmen kadromuz tarafından hazırlanmış, özel ders materyalleri her katılımcımıza verilmektedir. Ayrıca gerekli görüldüğünde ilgili eğitimle alakalı, kaynağından eğitim kitapları katılımcılarımıza verilmektedir.

Eğitim Süresi 

   İleri Excel  eğitimi , özel ders olarak 3 programda verilmektedir.  Gelen talepler doğrultusunda eğtim planı esnetilebilmektedir. 

1. Program; 6 Saatlik Özel Ders Programı. 

     -Kursiyerin talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda, seçmeli konuların işlendiği, özel ders programıdır. 

2. Program; 12 Saatlik Özel Ders Programı.

     -Eğitim müfredatında yer alan tüm konuların işlendiği özel ders programıdır. 

3. Program ; 24 Saatlik Özel Ders Programı

   -Eğitim müfredatında yer alan tüm konuların işlendiği özel ders programıdır. Örnek uygulamalar ile kursiyerin bilgi ve becerileri pekiştirmesi hedeflenir. 

          Eğitimler, hafta İçi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 3 er saatlik seanslar olarak yapılır. İleri Excel Kursunda eğitimler 50 dakika ders, 10 dakika ara verilerek yapılır. Eğitmen projeye bağlı olarak blok ders yapmaktadır.

 

Sertifikalar

  İleri Excel eğitiminde öğrencilerimiz türkçe ve ingilizce sertifika alabilirler

 • IstanbulCota Group Eğitim Katılım Sertifikası (sınav gerekli)

 

Güncel eğitim gün ve saatleri ile ilgili 0212 603 96 66 'dan bilgi alabilirsiniz. 

ÖDEME SEÇENEKLERİ VE İNDİRİMLERİMİZ

1- Kredi kartlarına 9 taksit ,  senetle 3 taksit imkanı.
2- Öğrencilere ve Peşin ödemelerde  %10 indirim 
3-Arkadaşı ile gelenlere (ikisine ayrı ayrı) % 20 indirim
3- İki programa birden yazılan kursiyerlerimize 2. program da % 30 indirim.
4- En az 3 kişiden oluşan eğitim gruplarına özel indirimler. 

 

  ÖNEMLİ NOTLAR ; 

 1- Kurslarımız ÖĞRENME GARANTİLİDİR.  Öğrenene kadar tekrar derslerine ÜCRETSİZ gelebilirsiniz. 

 2 - Eğitim süresince , içeçekler ikramımızdır. ( Çay , Kahve, Su ) 

 3 - Özel ihtiyaçlar için , birebir kişiye özel, hedefe yönelik ÖZEL DERS ayrıcalığı 

 3- Firmalardan gelen/gelecek taleplere göre işe yönlendirmeler yapılmaktadır. 

 4- Ders tekrarlarını ve iş ilanlarının takibini , Kariyer Eğitim Merkezi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.                                                            18.03.2018

 

Etiket; kariyer eğitim merkezi ,2018,  kariyer eğitim kursu , Mc office kursumc office dersleri, excel kursuexcel dersimc office eğitimiword kursuword eğitimibahçelievler mc office kursuistanbul ofis programları kursuofis programları eğitimişirinevler ofis programları kursupowerpoint kursupowerpoint eğitimipowerpoint dersi,  sertifikalı excel kursusertifikalı mc office kursusertifikalı ofis programları kursukariyer eğitim merkezimc officekurs,  2018, kurs istanbul,  microsoft ofis eğitimimc office eğitimiistanbul mc office eğitimiofis programları kursuistanbul ofis programları eğitimiexcel word powerpoint eğitimimicrosoft ofis eğitimi istanbul,  istanbul microsoft ofis eğitimiofis programları kursu , İstanbul microsoft ofis eğitimiexcel kursuword kursu,  powerpoint kursuexcel eğitimi , word eğitimipowerpoint eğitimioutlook eğitimitemel ofis programları kursutemel ofis programları eğitimitemel mc office kursutemel mc office eğitimisertifikalı mc ofis kursusertifikalı mc office eğitimisertifikalı microsoft ofis eğitimisertifikalı microsoft office kursusertifikalı ofis programları eğitimisertifikalı ofis programları kursukurumsal ofis programları eğitimikurumsal mc office kursu , kurumsal excel eğitimikurumsal excel word powerpoint kursuözel mc office dersiözel ofis programları eğitimiözel microsoft office eğitimiözel excel dersi , özel ofis programları kursu, özel mc ofis eğitimiözel mc ofis dersiözel ofis programları dersi istanbul, istanbul mc office kursuistanbul ofis programları eğitimi,  istanbul microsoft ofis kursumicrosoft office kursu istanbul, 2018, sertifikalı office kursu , sertifikalı office eğitimiileri excel kursu, ileri excel dersi, 2018, ileri excel eğitimi, istanbul excel kursu, istanbul excel eğitimi, ileri seviye excel dersi, ileri düzey excel dersi, sertifikalı excel kursu, sertifikalı excel eğitimi, istanbul excel dersi, ileri excell kursu, excell eğitimi, özel excell dersi,  ileri excel , istanbul ileri excel kursu, ileri excel,  ileri seviye excel öğrenme, ileri seviye excel kursu, 2018, ileri seviye excel eğitimi , ileri seviye excel kullanımı , 2018, özel excel dersi, kurumsal excel eğitimi, kurumsal ileri excel eğitimi, istanbul excel kursu, istanbul excel eğitimi , istanbul özel excel dersi, ileri seviye excel eğitimi istanbul , ileri seviye excel kursu istanbul, birebir excel dersi, birebir özel excel eğitimi, ileri ofis programları, ileri seviye ofis programları eğitimi, ileri seviye ofis programları kursu, ileri düzey ofis programları, ileri düzey ofis programları eğitimi, ileri düzey ofis programları kursu, ileri seviye mc office eğitimi, ileri seviye microsoft office eğitimi, ileri seviye excel eğitimi, özel excel dersi , birebir özel ders excel, ileri düzey excel eğitimi , ileri düzey excel kursu , sertifikalı excel kursu, ileri excel kursu 18.03.2018

Dizayn Bilgisoft Bilişim - Copyright © 2021. IstanblCota Yönetişim Danş. Bil. Eğitim. Hiz. Ltd.. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Çık